Informacje dla pacjentów

Szanowni Państwo,

zapraszamy do naszych specjalistycznych sklepów medycznych w Gdańsku i Gdyni na bezpłatne konsultacje na temat zaopatrzenia ortopedycznego.
Pomyślnie,szybko i sprawnie pomożemy Państwu zrealizować zlecenie potwierdzone i opisane o wysokości refundacji przez NFZ.i o ewentualnej dopłacie.
Służymy pomocą przy doborze odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego, udzielamy informacji na temat poszczególnego asortymentu; jego właściwościach, technologii wykonania i charakterystyki materiałów zastosowanych podczas produkcji.
Informujemy o technice zakładania, dopasowania i użytkowania przedmiotów ortopedyczno - rehabilitacyjnych przez pacjenta.
W razie potrzeby udzielamy informacji na temat kodów w zaopatrzeniu ortopedycznym.

Przydatne informacje:

Nowe zmiany dotyczące wystawiania zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne od 01.01.2014 roku przez osoby uprawnione zgodnie, z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 06 grudnia 2013 roku.

W/w rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadza następujące zmiany: Kody przedmiotów oraz środków pomocniczych (wykazane w) zostały zastąpione kolejnymi literami alfabetu od A do P, którym przypisano określone przez ustawodawcę wyroby medyczne., Zmienił się limit finansowania ze środków publicznych wyrobów medycznych w zależności od wieku świadczeniobiorcy. Zniesiono oznaczenie rodzaju dysfunkcji wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi. Ustalono nowy wykaz osób uprawnionych do wystawiania zleceń na wyroby medyczne.

Lekarz specjalista wystawia pacjentowi zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze na aktualnym, właściwym druku.

  • ortopeda
  • chirurg
  • lekarz rehabilitacji
  • neurolog
  • reumatolog
  • lekarz pierwszego kontaktu (posiada uprawnienia do wypisywania wniosków na: poduszkę przeciwodleżynową, materac przeciwodleżynowy, balkoniki i podpórki, kule i laski)
  • dermatolog (wyłącznie peruki)
  • onkolog (wyłącznie epitezy piersi i peruki)

Technika Ortopedyczna ORT - MEDICAL od roku 1994 zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem w przedmioty ortopedyczno - rehabilitacyjne i środki pomocnicze.
Mamy podpisaną umowę z NFZ na realizację zleceń wystawionych przez lekarzy.
Nasza Pracownia Ortopedyczna wykonuje na indywidualną miarę pacjenta obuwie i wkładki ortopedyczne,oraz gorsety, pasy brzuszne i sznurówki ortopedyczne lędżwiowo-krzyżowe.
Wydajemy również gotowe artykuły medyczne najlepszych firm krajowych i zagranicznych.

Z wyrazami szacunku,

Mirosław Kondracki

Mistrz Technik Ortopeda i Bioenergoterapii
Terapeuta Manualny, Masażysta

Najczęściej kupowane lub wydawane produkty medyczneRealizujemy zlecenia
na przedmioty ortopedyczne
Umowa z NFZ

 

Webdesign @ Sylwia Słowikowska.