Informacje dla lekarzy

Szanowni Państwo,

Technika Ortopedyczna ORT - MEDICAL od roku 1994 zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem w przedmioty ortopedyczno - rehabilitacyjne i środki pomocnicze.
Mamy podpisaną umowę z NFZ na realizację zleceń wystawionych przez lekarzy.
Nasza Pracownia Ortopedyczna wykonuje na indywidualną miarę pacjenta obuwie i wkładki ortopedyczne,oraz gorsety, pasy brzuszne i sznurówki ortopedyczne lędżwiowo-krzyżowe.
Wydajemy również gotowe artykuły medyczne najlepszych firm krajowych i zagranicznych.

Nowe zmiany dotyczące wystawiania zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne od 01.01.2014 roku przez osoby uprawnione zgodnie, z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 06 grudnia 2013 roku.

W/w rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadza następujące zmiany: Kody przedmiotów oraz środków pomocniczych (wykazane w) zostały zastąpione kolejnymi literami alfabetu od A do P, którym przypisano określone przez ustawodawcę wyroby medyczne., Zmienił się limit finansowania ze środków publicznych wyrobów medycznych w zależności od wieku świadczeniobiorcy. Zniesiono oznaczenie rodzaju dysfunkcji wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi. Ustalono nowy wykaz osób uprawnionych do wystawiania zleceń na wyroby medyczne.

Lekarz specjalista wystawia pacjentowi zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze na aktualnym, właściwym druku.

  • ortopeda
  • chirurg
  • lekarz rehabilitacji
  • neurolog
  • reumatolog
  • lekarz pierwszego kontaktu (posiada uprawnienia do wypisywania wniosków na: poduszkę przeciwodleżynową, materac przeciwodleżynowy, balkoniki i podpórki, kule i laski)
  • dermatolog (wyłącznie peruki)
  • onkolog (wyłącznie epitezy piersi i peruki)
Służymy pomocą przy doborze odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego, udzielamy informacji na temat poszczególnego asortymentu; jego właściwościach, technologii wykonania i charakterystyki materiałów zastosowanych podczas produkcji. Informujemy o technice zakładania, dopasowania i użytkowania przedmiotów ortopedyczno - rehabilitacyjnych przez pacjenta.
W razie potrzeby udzielamy informacji na temat kodów w zaopatrzeniu ortopedycznym.

Nasi pacjenci mogą również skorzystać z porad i konsultacji w Gabinecie Diagnostyki Stóp. Wyposażony jest w nowoczesny skaner cyfrowy Podo Scan na którym wykonuje analizę statyczną i dymaniczną w zakresie ruchomości, reakcji i odruchów oraz nacisków na podeszwowej stronie stóp.

Wykonujemy indywidualne wkładki ortopedyczne i profilaktyczne
najnowszą super dokładną metodą termoformowalną

Zdrowie, komfort i zadowolenie pacjentów jest dla mnie sprawą najważniejszą.

Z wyrazami szacunku,

Mirosław Kondracki

Mistrz Technik Ortopeda i Bioenergoterapii
Terapeuta Manualny, Masażysta

Najczęściej kupowane lub wydawane produkty medyczneRealizujemy zlecenia
na przedmioty ortopedyczne
Umowa z NFZ

 

Webdesign @ Sylwia Słowikowska.